Skočit na obsah Jaroměř a Josefov

Město Jaroměř

Pevnost Josefov

Muzea

Turistické informace

Výlety do okolí


Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Hotel Zimní stadion Náchod
Cena od: 310 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že Železná Ruda spolu se sousedním německým Bayerisch Eisensteinem vytváří jedno z největších mimoalpských center rekreace a turistiky ve střední Evropě? V létě se můžete vydat k šumavským jezerům a v zimě lyžovat.Do Afriky je to kousek

ŽirafyV ZOO ve Dvoře Králové nad Labem můžete vidět více než dva tisíce čtyři sta zvířat a to jak v pavilonech a výbězích, tak při Africkém safari, kdy návštěvníci projíždějí specielně upravenými safaribusy mezi volně vypuštěnými kopytníky a ptáky. Projížďka trvá 15 – 20 minut a je zahrnuta v ceně vstupného. Můžete jet i několikrát.

Kromě jedinečného zážitku při safari si nenechte ujít například tropický pavilon Ptačí svět, Vodní svět, galerii „Pravěk očima Zdeňka Buriana“, Ostrov lemurů kata, velkou průchozí ptačí voliéru, pavilony a výběhy šelem, primátů, slonů, hrošíků a nočních zvířat. Dá se zde strávit i celý den.

SloniVečerní safari si lze individuálně předem rezervovat, domluvit se přesně na dni a hodině. Pro skupiny, které tvoří minimálně pětadvacet osob, lze objednat i jiný termín a to v období od začátku června do konce září. Není také problém zajistit průvodce, který výklad povede v anglickém nebo německém jazyce, zoo si však účtuje zvláštní poplatek pěti set korun.

Vstupné pro letní sezónu:

Plné vstupné
150,-
Snížené vstupné 1) 95,-
Dětské vstupné (od 2 do 5 let) 40,-
Rodinné vstupné 2) 450,-
Skupinové vstupné 3) Sleva 10 %
Hosté hotelu Safari, Děti do 2 let, Nevidomí, Řidiči autobusu ZDARMA
Pes 4) 40,-
parkoviště zoo ZDARMA
  1. Snížené vstupné: Děti 6–15 let | studenti SŠ, VOŠ a VŠ v denním studiu do 26 let po předložení platné karty ISIC | Senioři starší 65 let | Držitelé průkazu ZTP nebo ZTP-P | Průvodce držitele karty ZTP-P.
  2. Rodinné vstupné: Nejvýše 2 dospělí a 2 děti.
  3. Skupinové vstupné: Nejméně od 15 platících osob.
  4. Pes. Pouze ovladatelný a na vodítku. Vstup se psem do některých pavilonů a voliér je omezen

Otevírací doba:

ZOO je otevřena celoročně

Jarní sezóna
duben 9-17 hod
Letní sezóna květen – září
9-18 hod.
Podzimní sezóna
říjen 9-17 hod.
Zimní sezóna
listopad - březen
9-16 hod.

Některé termíny otvírací doby se každý rok upravují v závislosti na počasí

Další praktické informace: Nechybí občerstvení a toalety. Všechny expozice a služby jsou přístupné bezbariérově (včetně nástupu do Safaribusu) s výjimkou Galerie, která je umístěna v prvním patře letohrádku ZOO. Do zahrady můžete přijít i se psem, pokud je na vodítku a dokážete jej zvládnout. Váš miláček smí do všech expozic i restaurací. Zapovězeny mu jsou pouze průchozí ptačí voliéry v pavilonu Ptačí svět. Zde by se setkání psa a ptáka bez jakékoli bariéry nemuselo obejít zcela bez problémů. V areálu jsou rozmístěna pítka pro návštěvníky vybavená i miskami pro psy. Zkrátka ZOO není nakloněna jen zvířatům, o které se stará. Více se dozvíte na telefonním čísle 499 311 330 nebo na emailu servis.zoo@zoodk.cz.

Tip: Víte, kde zoo v Dvoře Králové přesně leží? Podívejte se na mapu!