Skočit na obsah Jaroměř a Josefov

Město Jaroměř

Pevnost Josefov

Muzea

Turistické informace

Výlety do okolí


Penzion Slunečnice
Cena od: 350 Kč os./noc
Hotel Tommy-congress&relax center
Cena od: 750 Kč os./noc
Penzion Rozálie
Cena od: 398 Kč os./noc
Hotel Zimní stadion Náchod
Cena od: 310 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že pevnost Josefov přišla císaře Josefa II. na celé jmění? Panovník, který dal za její vystavění přes deset milionů zlatých, se prý po jejím dokončení divil, že za tolik peněz není celá ze zlata.Kudy tam

Souměstí Jaroměř – Josefov je významným dopravním uzlem, neměli byste mít s dopravou ani nejmenší problémy a to jak při příjezdu, tak co se týče výletů do okolních městeček. nachází se v severovýchodních Čechách, severně od Hradce Králové.

Autem

Ve směru od Prahy se do města dostanete nejlépe po E67, která vede jako dálnice až do Hradce Králové a poté pokračuje dál na sever, přes Jaroměř na Vratislav. Na Hradec Králové zřejmě zamíříte i při cestě z jihu nebo východu, ve směru od severu pojedete nejspíš pře Trutnov.

Autobusem

Většina autobusů staví na zastávce Na Špici, která je blízko vlakového nádraží. Některé však míří i na autobusové nádraží, které je přímo v centru. Nemusíte se bát, že by vás autobus vyložil v bohem zapomenuté části souměstí.

Vlakem

Vlaky k Jaroměři přijíždějí od Trutnova, od Hradce Králové, blízkého krajského města, i od Dvora Králové nad Labem. Jezdí prakticky každou hodinu ve všední dny i o víkendech. Hlavní nádraží Českých drah je nedaleko centra, asi patnáct až dvacet minut chůze od jaroměřského náměstí – o něco blíže k centru je však zastávka Jaroměř, kde staví osobní vlaky ve směru na Dvůr Králové nad Labem.

Poznámka na okraj: Železnice byla v Jaroměři vystavěna v 19. století, když se začal rozvíjet průmysl i podnikání. Ve stanici Josefov-Jaroměř zastavil první vlak dne 27. října 1857 a již začátkem listopadu byla zahájena pravidelná doprava směrem z Pardubic. Pokud se zajímáte o historii železnice doporučuji Železniční muzeum.